Program 

május 21. vasárnap

20:00
Nagyterem

Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár / Ioan Slavici Klasszikus Színház, Arad / Zombori Nemzeti Színház, Zombor (RO, SRB)

EXIT

Rendezte: Schilling Árpád

május 22. hétfő

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30
Temesvár Hotel
performansz egy nézőnek

SILK Fluegge, Linz (AT)

I will dance you till the end of…

Rendezte: Silke Grabinger

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30
Béga csatorna, Flora kikötő
performansz egy nézőnek

Maria Lucia Cruz Correia (PT, BE)

Közös álmok

Rendezte és előadja: Maria Lucia Cruz Correia

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
CALINA Kortárs Művészeti Tér
performansz egy nézőnek

Mădălina Dan / Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz, Berlin (RO, DE)

The Agency of Touch

Alkotó: Mădălina Dan

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
Cuib d`Arte
performansz egy nézőnek

Harry Giles (UK)

Tartozásaink

Rendezte és előadja: Harry Giles

13:00 13:15 13:30 13:45 14:00 14:15 14:30 14:45
Scârț Loc Lejer
performansz egy nézőnek

Jo Bannon (UK)

Exposure

Alkotó: Jo Bannon

16:00
Festőműhely

Margareta Schwarzwald Intézet, Ljubljana (SLO)

Három nővér

Rendezte: Maruša Kink

19:00
Katonai Tiszti Kör, Előadóterem

Agrupación Señor Serrano (ES)

Birdie

Rendezte: Agrupación Señor Serrano

21:00
Nagyterem

Zombori Nemzeti Színház (SRB)

Gogoland

Rendezte: Urbán András

május 23. kedd

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30
Temesvár Hotel
performansz egy nézőnek

SILK Fluegge, Linz (AT)

I will dance you till the end of…

Rendezte: Silke Grabinger

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30
Béga csatorna, Flora kikötő
performansz egy nézőnek

Maria Lucia Cruz Correia (PT, BE)

Közös álmok

Rendezte és előadja: Maria Lucia Cruz Correia

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
CALINA Kortárs Művészeti Tér
performansz egy nézőnek

Mădălina Dan / Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz, Berlin (RO, DE)

The Agency of Touch

Alkotó: Mădălina Dan

12:00 15:00
Excelsior Art Kiadó

Xavier Bobés (ES)

Könnyen elfelejthető dolgok

Írta, rendezte és előadja: Xavier Bobés

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
Cuib d`Arte
performansz egy nézőnek

Harry Giles (UK)

Tartozásaink

Rendezte és előadja: Harry Giles

13:00 13:15 13:30 13:45 14:00 14:15 14:30 14:45
Scârț Loc Lejer
performansz egy nézőnek

Jo Bannon (UK)

Exposure

Alkotó: Jo Bannon

14:00
Temes Megyei Könyvtár, American Corner

Janek Turkowski (PL)

Margarete

Kitalálta és előadja: Janek Turkowski

17:00
Katonai Tiszti Kör, Előadóterem

BITEF, Belgrád (SRB)

Szabadság: a legdrágább kapitalista szó

Koncepció, szöveg és előadás: Maja Pelević és Olga Dimitrijević

19:00
Nagyterem

ARCUB – Kulturális Központ, Bukarest / Piese Refractare Egyesület (RO)

Artists Talk

Rendezte: Gianina Cărbunariu

22:00
Stúdió

MACAZ – Coop Színház, Bukarest (RO)

Ti nem láttatok semmit!

Rendezte: David Schwartz

május 24. szerda

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30
Temesvár Hotel
performansz egy nézőnek

SILK Fluegge, Linz (AT)

I will dance you till the end of…

Rendezte: Silke Grabinger

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30
Béga csatorna, Flora kikötő
performansz egy nézőnek

Maria Lucia Cruz Correia (PT, BE)

Közös álmok

Rendezte és előadja: Maria Lucia Cruz Correia

12:00 15:00
Excelsior Art Kiadó

Xavier Bobés (ES)

Könnyen elfelejthető dolgok

Írta, rendezte és előadja: Xavier Bobés

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
Cuib d`Arte
performansz egy nézőnek

Harry Giles (UK)

Tartozásaink

Rendezte és előadja: Harry Giles

14:00
Temes Megyei Könyvtár, American Corner

Janek Turkowski (PL)

Margarete

Kitalálta és előadja: Janek Turkowski

17:00
Nagyterem

Sarah Vanhee / CAMPO, Gent (BE)

Feledés

Koncepció és előadja: Sarah Vanhee

20:00
Katonai Tiszti Kör, Előadóterem

HODWORKS, Budapest (HU)

Grace

Koreográfus: Hód Adrienn

22:00
Stúdió

E-motional Bodies & Cities – Gabriela Tudor Alapítvány, Bukarest / Bukaresti Nemzeti Táncközpont (RO)

(anti)aging

Koncepció: Mihaela Dancs és Mădălina Dan

május 25. csütörtök

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30
Temesvár Hotel
performansz egy nézőnek

SILK Fluegge, Linz (AT)

I will dance you till the end of…

Rendezte: Silke Grabinger

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30
Béga csatorna, Flora kikötő
performansz egy nézőnek

Maria Lucia Cruz Correia (PT, BE)

Közös álmok

Rendezte és előadja: Maria Lucia Cruz Correia

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
CALINA Kortárs Művészeti Tér
performansz egy nézőnek

Mădălina Dan / Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz, Berlin (RO, DE)

The Agency of Touch

Alkotó: Mădălina Dan

12:00 15:00
Excelsior Art Kiadó

Xavier Bobés (ES)

Könnyen elfelejthető dolgok

Írta, rendezte és előadja: Xavier Bobés

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
Cuib d`Arte
performansz egy nézőnek

Harry Giles (UK)

Tartozásaink

Rendezte és előadja: Harry Giles

13:00 13:15 13:30 13:45 14:00 14:15 14:30 14:45
Scârț Loc Lejer
performansz egy nézőnek

Jo Bannon (UK)

Exposure

Alkotó: Jo Bannon

14:00
Temes Megyei Könyvtár, American Corner

Janek Turkowski (PL)

Margarete

Kitalálta és előadja: Janek Turkowski

17:00
Katonai Tiszti Kör, Előadóterem

BOG., Amszterdam (NL)

BOG. kísérlet az élet újrarendezésére

Rendezte: BOG.

20:00
Nagyterem

Rabih Mroué (LB, DE)

Felhőn lovagolok

Írta és rendezte: Rabih Mroué

22:00
Stúdió

Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka (SRB)

Béres Márta One Girl Show

Rendezte: Urbán András

május 26. péntek

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30
Temesvár Hotel
performansz egy nézőnek

SILK Fluegge, Linz (AT)

I will dance you till the end of…

Rendezte: Silke Grabinger

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30
Béga csatorna, Flora kikötő
performansz egy nézőnek

Maria Lucia Cruz Correia (PT, BE)

Közös álmok

Rendezte és előadja: Maria Lucia Cruz Correia

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
CALINA Kortárs Művészeti Tér
performansz egy nézőnek

Mădălina Dan / Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz, Berlin (RO, DE)

The Agency of Touch

Alkotó: Mădălina Dan

12:00 15:00
Excelsior Art Kiadó

Xavier Bobés (ES)

Könnyen elfelejthető dolgok

Írta, rendezte és előadja: Xavier Bobés

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
Cuib d`Arte
performansz egy nézőnek

Harry Giles (UK)

Tartozásaink

Rendezte és előadja: Harry Giles

13:00 13:15 13:30 13:45 14:00 14:15 14:30 14:45
Scârț Loc Lejer
performansz egy nézőnek

Jo Bannon (UK)

Exposure

Alkotó: Jo Bannon

14:00
Temes Megyei Könyvtár, American Corner

Janek Turkowski (PL)

Margarete

Kitalálta és előadja: Janek Turkowski

17:00
Nagyterem

Látókép Ensemble, Budapest (HU)

Kálmán-nap

Írta és rendezte: Hajdu Szabolcs

19:00
Katonai Tiszti Kör, Előadóterem

1er STRATAGÈME, Zágráb/Párizs (HR, FR)

Forecasting

Írta és rendezte: Giuseppe Chico és Barbara Matijević

21:00
Stúdió

Lisa Verbelen / BOG., Amszterdam (NL)

ONE.

Koncepció: Lisa Verbelen

május 27. szombat

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30
Temesvár Hotel
performansz egy nézőnek

SILK Fluegge, Linz (AT)

I will dance you till the end of…

Rendezte: Silke Grabinger

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30
Béga csatorna, Flora kikötő
performansz egy nézőnek

Maria Lucia Cruz Correia (PT, BE)

Közös álmok

Rendezte és előadja: Maria Lucia Cruz Correia

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
CALINA Kortárs Művészeti Tér
egyszemélyes performansz

Mădălina Dan / Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz, Berlin (RO, DE)

The Agency of Touch

Alkotó: Mădălina Dan

12:00 15:00
Excelsior Art Kiadó

Xavier Bobés (ES)

Könnyen elfelejthető dolgok

Írta, rendezte és előadja: Xavier Bobés

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
Cuib d`Arte
egyszemélyes performansz

Harry Giles (UK)

Tartozásaink

Rendezte és előadja: Harry Giles

13:00 13:15 13:30 13:45 14:00 14:15 14:30 14:45
Scârț Loc Lejer
egyszemélyes performansz

Jo Bannon (UK)

Exposure

Alkotó: Jo Bannon

17:00
Katonai Tiszti Kör, Előadóterem

Oliver Zahn / HAUPTAKTION (DE)

Helyzet kinyújtott karral

Írta és rendezte: Oliver Zahn

19:00
Nagyterem

Koreja Színház, Lecce (IT)

Katër i Radës. A hajótörés

Rendezte: Salvatore Tramacere

22:00
Nagyterem

Glej Színház, Ljubljana / Színház-, Rádió-, Televízió- és Filmművészeti Főiskola, Ljubljanai Egyetem (SLO)

A madarak tanácskozása

Rendezte: Nina Rajić Kranjac

május 28. vasárnap

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
CALINA Kortárs Művészeti Tér
performansz egy nézőnek

Mădălina Dan / Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz, Berlin (RO, DE)

The Agency of Touch

Alkotó: Mădălina Dan

12:00 15:00
Excelsior Art Kiadó

Xavier Bobés (ES)

Könnyen elfelejthető dolgok

Írta, rendezte és előadja: Xavier Bobés

12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00
Cuib d`Arte
performansz egy nézőnek

Harry Giles (UK)

Tartozásaink

Rendezte és előadja: Harry Giles

13:00 13:15 13:30 13:45 14:00 14:15 14:30 14:45
Scârț Loc Lejer
performansz egy nézőnek

Jo Bannon (UK)

Exposure

Alkotó: Jo Bannon

17:00
Stúdió

Füge Produkció, Budapest / Trafó Kortárs Művészetek Háza, Budapest (HU)

Miközben ezt a címet olvassák, mi magukról beszélünk

Írta és rendezte: Kelemen Kristóf

19:00
Nagyterem

Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár (RO)

Shakespeare, Sonnet 66

Rendezte: Kokan Mladenović

22:00
Nagyterem

Ivo Dimcsev (BG)

Songs from My Shows

Ötlet, szöveg, zene és előadás: Ivo Dimcsev

TÁMOGATÓK

MÉDIAPARTNEREK

SZERVEZŐ



300077 Temesvár, Románia
Alba Iulia utca 2. szám
Tel.: 0256 434 814
Fax: 0256 494 029
Mobil: 0740 143 545

www.tm-t.ro
www.teszt.ro
E-mail: info@teszt.ro